21
دسامبر

تاریخچه لوگو مک دونالد

مک‌دونالد، به انگلیسی (McDonald’s) بزرگترین رستوران زنجیره‌ای جهان است، که با بیش از ۳۵٬۰۰۰ شعبه در ۱۱۹ کشور، روزانه به ۶۴ میلیون مشتری سرویس می‌دهد. محصولات مک‌دونالد عبارتنداز: همبرگر، چیزبرگر، مرغ، سیب زمینی سرخ‌کرده، صبحانه، نوشابه‌ها و دسرها که اخیراً شروع به عرضه سالاد، ساندویچ لقمه‌ای و میوه کرده‌ است. بسیاری از مک‌دونالدها مکانی برای بازی کودکان دارند. شرکت مک‌دونالد در سال ۱۹۴۰ توسط ریچارد و موریس مک‌دونالد، با مشارکت ری کراک در سن برناردینو، کالیفرنیا بنیان نهاده شد و امروزه دفتر مرکزی این شرکت در اوک بروک، ایلینوی، ایالات متحده آمریکا قرار دارد. درآمد مک‌دونالد در سه ساله منتهی به سال ۲۰۰۷، با رشدی ۲۷ درصدی به ۲۲٬۸ میلیارد دلار رسید.اتریون

این برند به صورت مداوم به خاطر عملکرد موفقیت‌آمیز در اکثر کشورها و رقابت با اکثر فست‌فودهای دنیا مقام برتر را کسب می‌کند. لوگوی مک‌دونالد به طرز جالبی با علاقه‌ی مردم امریکا به انواع برگرها، سرخ کردنی‌ها و بستنی‌ها همگون شده و تاریخچه لوگو مک دونالد هم به اندازه‌ی محصولات و خدماتش قابل توجه است.

دیپارتمان مجله اتریون در نظر دارد که در اوایل شکل گیری این بخش از مطالب سایت های غیره با ذکر منبع و لینک ارجا به سایت اصلی استفاده نماید که هم باعث بازدید از سایت ها نامبرده شده میشود

آشپز تپل چشمک‌زن

در سال ۱۹۴۰ غذاهای کبابی و برگرها تنها گزینه ‌های ویژه‌ی مکدونالد بودند. آن‌ها در عرض هشت سال توانستند در آماده‌سازی غذاهای لذیذ در مدت زمان بسیار کم مهارت بسیاری کسب کرده و برای اینکه ارائه‌ی بسیار سریع خدماتشان را به مردم برسانند لوگوی آشپز تپل چشمک‌زن و سریع را طراحی کردند.

«کمان‌های طلایی» به یاد ماندنی

برادران مک‌دونالد در سال 1952 فردی به نام جورج دکستر، طراح نشانه خواستند تا دو کمان بسیار بزرگ طلایی رنگ را در هر دو سمت ساختمانشان به تصویر بکشد. این کمان‌های زرد رنگ به شکل حرف M دیده می‌شدند. در سال 1961 جیم شیندلر، کارمند مکدونالد، خط مایلی که از میان دو کمان عبور می‌کند را به آن اضافه نمود تا بیان‌گر حالت سقف مغازه نیز باشد و اینگونه کمان‌های طلایی وارد لوگوی مک‌دونالد شدند.

تغییرات «کمان‌های طلایی»

در دهه‌ی هفتاد مک دونالد توسط کمان‌های طلایی استفاده شده در لوگو به سرعت شناخته شد و به شهرت رسید. این لوگو از آن زمان تا سال ۲۰۱۰ بارها مورد طراحی مجدد قرار گرفت. بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۲۰۰۶ مشهور‌ترین نوع آن، لوگویی بود که در زمینه‌ی یک مستطیل قرمز قرار داشت و بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۹ رنگ کمان‌های طلایی درخشش بیشتری پیدا کردند. نوع منحصر‌به‌فرد سایه‌دار این کمان‌های طلایی نیز در سال های ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۰ حضور پیدا کرد.

لوگوی «من عاشقشم»

هویت بصری و لوگوی رسمی شرکت مک‌دونالد که شامل «کمان‌های طلایی» و نوشته‌ی «من عاشقشم» می‌باشد در سال 2003 توسط کمپین تبلیغاتی مک‌دونالد با مدیریت فردی به نام هایه طراحی و  منجر به  موفقیت چشمگیری در آلمان، انگلستان، استرالیا و ایالات‌متحده شد. نگه‌داشتن کمان‌های طلایی، اضافه‌کردن جمله‌ای شعاری به آن و ثبت آن به عنوان لوگوی رسمی شرکت از موفقیت‌های بزرگ این کمپین تبلیغاتی به شمار می‌آید. از آن پس لوگوی رسمی این شرکت تبدیل به یکی از به یاد ماندنی‌ترین  لوگوهای تاریخ شد.

در زیر تصاویر مربوط به استفاده از لوگوی جدید مک دونالد در بسته‌بندی ها، فروشگاه‌ها و کمپین‌های تبلیغاتی‌اش را مشاهده می‌کنید:

منبع : rahgozar

دیپارتمان مجله اتریون در نظر دارد که در اوایل شکل گیری این بخش از مطالب سایت های غیره با ذکر منبع و لینک ارجا به سایت اصلی استفاده نماید که هم باعث بازدید از سایت ها نامبرده شده میشود